Pompy ciepła i instalacje fotowoltaiczne to jedne z najpopularniejszych rozwiązań na jakie decydują się Polacy, mając na uwadze obniżenie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej we własnym domu. Dlatego od pewnego czasu można uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła i fotowoltaiki.

UWAGA!

Od 01.01.2022r. PKS Starogard Gdański S.A. wprowadza zmiany w połączeniach na terenie gminy i powiatu Starogardzkiego. Szczegóły poniżej.

W dni szkolne z przystanku na ul. Młyńskiej o godzinie 6:53, 7:09 oraz 10:59 kursuje do Dworca Kolejowego w Pruszczu Gdańskim autobus 824.

Nowy rozkład jazdy znajdziesz tutaj.

Źródła informacji: Gmina Pruszcz Gdański oraz PKS Starogard Gdański 

ZAPROSZENIE

HODOWCY GOŁĘBI RASOWYCH I DROBIU OZDOBNEGO

ZAPRASZAJĄ SYMPATYKÓW I HODOWCÓW NA WYSTAWĘ GOŁĘBI, PTAKÓW OZDOBNYCH I DROBIU OZDOBNEGO

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA TERENIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUSOCINIE                                             

W DNIACH 11-12.01.2020

W GODZINACH SOBOTA 9-17 NIEDZIELA 8-14

WSTĘP WOLNY

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1.01.2020 roku zostaje uruchomiona nowa linia 850 na odcinku Pruszcz Gdański - Cieplewo - Łęgowo - Żukczyn. Dodatkowo PKS Starogard Gdański wprowadza nowe linie 443, 445 oraz 447, które będą wzbogaceniem linii aktualnie kursujących przez naszą wieś 400 i 401. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajdziesz tutaj.

Źródła informacji: Gmina Pruszcz Gdański oraz PKS Starogard Gdański 

Od dnia 1 lipca 2019 r. obowiązuje nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca ma obowiązek zapewnić mieszkańcom „pakiet startowy” worków w ilości 11 sztuk (w tym niebieskie, zielone, żółte i brązowe BIO; przy kolejnym odbiorze następuje wymiana worek za worek). Dystrybucja worków powinna zakończyć się do najbliższego wtorku, tj. 9 lipca.

Żukczyn
wieś o korzeniach starożytnych udowodnionych znaleziskami archeologicznymi. W drugiej połowie XIII wieku wieś należała do kasztelanii gdańskiej.

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.