UWAGA!

Z powodu rosnącego zagrożenia zakażeniem koronawirusem COVID-19 i w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24.03.2020r. PKS Starogard Gdański S.A. oraz Gmina Pruszcz Gdański wprowadza zmiany w komunikacji.

Od 11.05.2020r. (poniedziałek) PKS Starogard Gdański S.A. wprowadza kolejne połączenia na terenie gminy i powiatu Starogardzkiego. Szczegóły poniżej.

Nowy rozkład jazdy znajdziesz tutaj.

Źródła informacji: Gmina Pruszcz Gdański oraz PKS Starogard Gdański 

ZAPROSZENIE

HODOWCY GOŁĘBI RASOWYCH I DROBIU OZDOBNEGO

ZAPRASZAJĄ SYMPATYKÓW I HODOWCÓW NA WYSTAWĘ GOŁĘBI, PTAKÓW OZDOBNYCH I DROBIU OZDOBNEGO

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ NA TERENIE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUSOCINIE                                             

W DNIACH 11-12.01.2020

W GODZINACH SOBOTA 9-17 NIEDZIELA 8-14

WSTĘP WOLNY

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od 1.01.2020 roku zostaje uruchomiona nowa linia 850 na odcinku Pruszcz Gdański - Cieplewo - Łęgowo - Żukczyn. Dodatkowo PKS Starogard Gdański wprowadza nowe linie 443, 445 oraz 447, które będą wzbogaceniem linii aktualnie kursujących przez naszą wieś 400 i 401. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów znajdziesz tutaj.

Źródła informacji: Gmina Pruszcz Gdański oraz PKS Starogard Gdański 

Od dnia 1 lipca 2019 r. obowiązuje nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca ma obowiązek zapewnić mieszkańcom „pakiet startowy” worków w ilości 11 sztuk (w tym niebieskie, zielone, żółte i brązowe BIO; przy kolejnym odbiorze następuje wymiana worek za worek). Dystrybucja worków powinna zakończyć się do najbliższego wtorku, tj. 9 lipca.

Żukczyn
wieś o korzeniach starożytnych udowodnionych znaleziskami archeologicznymi. W drugiej połowie XIII wieku wieś należała do kasztelanii gdańskiej.

PKS Starogard Gdański S.A. informuje, że w grudniu 2017 r. wprowadzone zostały zmiany na następujących liniach komunikacyjnych: 400 oraz 401

Uaktualniony rozkład jazdy znajdziesz tutaj

źródło PKS Starogard Gdański

 

Odwiedza nas 10 gości oraz 1 użytkownik.