Od dnia 1 lipca 2019 r. obowiązuje nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Wykonawca ma obowiązek zapewnić mieszkańcom „pakiet startowy” worków w ilości 11 sztuk (w tym niebieskie, zielone, żółte i brązowe BIO; przy kolejnym odbiorze następuje wymiana worek za worek). Dystrybucja worków powinna zakończyć się do najbliższego wtorku, tj. 9 lipca.

Budynki wielorodzinne zostały wyposażone w pojemniki brązowe BIO. Odpady BIO w zabudowie wielorodzinnej odbierane są z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Wielkość pojemników będzie monitorowana i w przypadku, gdy pojemnik okaże się niewystarczający,zostanie on wymieniony na większy lub pojawią się 2 pojemniki.

W ramach umowy odbierane przeterminowane leki. Mieszkańcy gminy mogą je dostarczać do następujących aptek:
1 Apteka Rodzinna, ul. Kmdr. K. Kraszewskiego 1, Straszyn
2 Apteka ANAFARM, ul. Bajki 6/1, Rotmanka
3 Apteka Tęczowa, ul. Współczesna 1e, Borkowo
4 NZOZ LECH-MED., ul. Rajska 8, Rusocin
5 Apteka WRACAM DO ZDROWIA, ul. Długa 101a, Cieplewo

Mieszkańcy domów w zabudowie szeregowej mogą zwrócić się do Urzędu Gminy z prośbą o wyposażenie nieruchomości we wspólne (zbiorcze) pojemniki na odpady. Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia wniosku jest spełnienie warunków określonych w uchwale Rady Gminy (m.in. zgoda wszystkich właścicieli, wskazanie miejsca itd.). W tej sprawie prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., poinformujemy o szczegółach i przekażemy wzory oświadczeń.

Harmonogramy odbioru odpadów w wersji elektronicznej znajdują się pod adresem tutaj oraz w aplikacji EcoHarmonogram.

źródło Gmina Pruszcz Gdański

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.