W roku 2015 ferie w pomorskim zaczynają się 2 lutego a kończą się 15 lutego. Zobaczmy jakie atrakcje czekają najmłodszych w naszej gminie.

 

Teatr
Spektakl teatralny dla najmłodszych pt. „Czerwony Kapturek”, w wykonaniu łódzkiego Teatru Lalek Arlekin, zostanie zaprezentowany w świetlicach wiejskich na terenie całej gminy. Po każdym przedstawieniu Marcin Marzec, aktor Arlekina, poprowadzi warsztaty teatralne dla dzieci. Wstęp wolny.

HARMONOGRAM:
•    9 lutego (poniedziałek)
Jagatowo, godz. 10:00
Żuławka, godz. 12:00
Żuława, godz. 14:00
Straszyn, godz. 16:00
•    10 lutego (wtorek)
Żukczyn, godz. 10:00
Łęgowo, godz. 12:00
Juszkowo, godz. 14:00
Rekcin, godz. 16:00
•    11 lutego (środa)
Rokitnica, godz. 10:00
Mokry Dwór, godz. 12:00
Lędowo, godz. 14:00
Roszkowo, godz. 16:00
•    12 lutego (czwartek)
Cieplewo, godz. 10:00
Wiślinka, godz. 12:00
Bogatka, godz. 14:00
Bystra (osiedle), godz. 16:00

Kino
•    11 lutego (środa)
O godz. 12:00 i 18:00 – premiera na dużym ekranie w Kinie za Rogiem w Cieplewie odrestaurowanego cyfrowo filmu „Jacek i Placek”. To polska animacja rysunkowa z 1992 roku na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich co ukradli księżyc”, muzycznie urozmaicona piosenkami zespołu Lady Pank.

W repertuarze Kina za Rogiem w Cieplewie również bajkowe Niedziele Familijne:
•    1 lutego
godz. 11:00 - „Królowa śniegu”
godz. 12:30 - „Zambezia”
•    8 lutego
godz. 11:00 - Bajkowa niedziela (animacje dla najmłodszych)
godz. 12:30 - „Pinokio”
•    15 lutego
godz. 11:00 - Żółwik Sammy”
godz. 12:30 - „Sarila”

Bilety na każdy seans w cenie 5 zł są do nabycia w BOK OKSiBP Cieplewo codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-20:00 i w niedziele w godz. 10:30-14:00. Rezerwacje telefoniczne i więcej informacji pod nr. tel.: 58 682 85 78 wew. 1 lub 728 415 566.

Biblioteka
Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę – cykl spotkań dla dzieci w wieku 4-12 lat, obejmujących m.in. wspólne czytanie „Legend z Żuław i Dolnego Powiśla” i „Legend Gdańskich” oraz konkursy plastyczne tematycznie nawiązujące do nowo poznanych legend zapraszają:
•    10 lutego (wtorek)
w godz. 11:00-14:00 - biblioteka w Wiślinie
•    11 lutego (środa)
w godz. 11:00-14:00 - biblioteka w Straszynie. Wstęp wolny.

Sport
OKSiBP proponuje ogólnodostępne, ok. 4-godzinne zajęcia sportowo-rekreacyjne w świetlicach wiejskich. W ramach bezpłatnych spotkań z instruktorami będzie okazja uczestniczyć w turniejach minipiłki nożnej, konkursach, zabawach sportowych mistrzostwach sołectw w piłkarzykach, tesie stołowym czy darcie. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali medale, a dla uczestników drobne upominki oraz słodycze.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
•    9 lutego (poniedziałek)
Cieplewo, godz. 9:00
Żukczyn, godz. 14:00
•    10 lutego (wtorek)
Rokitnica, godz. 10:00
Juszkowo, godz. 14:00
Wiślinka, godz. 14:30
•    11 lutego (środa)
Mokry Dwór, godz.  10:00
Wiślina, godz.  14:00
•    12 lutego (czwartek)
Lędowo, godz. 10:00
Straszyn, godz. 10:00
Roszkowo, godz. 14:00
Rekcin, godz. 14:00
•    13 lutego (piątek)
Jagatowo, godz. 10:00
Goszyn, godz. 14:00
•    14 lutego (sobota)
Bystra (osiedle), godz. 10:00
Bogatka, godz. 14:00


Ponadto OKSiBP zaprasza:
•    14 lutego (sobota) o godz. 9:00 w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Przejazdowie odbędzie się wojewódzki turniej tenisa stołowego pod hasłem V Memoriał Tomasza Słupeckiego.

Bezpłatne zajęcia pod hasłem Dzień z kulturą Japońską w tym: prezentacja tradycji, kultury i życia codziennego, kaligrafia imion, zajęcia orgiami, poczęstunek, nauka posługiwania się pałeczkami, turniej „samurajów”. Spotkania z Krajem Kwitnącej Wiśni odbędą się:
•    9 lutego (poniedzałek) o godz. 10:00 w Żuławie
•    10 lutego (wtorek) o godz. 9:00 w Żuławce
•    11 lutego (środa) o godz. 15:30 w Łęgowie

Natomiast w świetlicy wiejskiej w Łęgowie:
•    9 lutego (poniedzałek) o godz. 17:30
•    11 lutego (środa) o godz. 18:30
wraz ze szkołą sztuk walki Sensei z Żuławki OKSiBP zaprasza na wspólne treningi sportów walki. W programie: brazilian jiu-jitsu, aikido i boks. Dla najaktywniejszych - upominki. Wstęp wolny.

 Zajęcia u "Jagódek"

Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański "Jagódki" zaprasza na otwarte warsztaty dla dzieci i młodzieży w auli gimnazjum w Straszynie.

09.02. - poniedziałek - 10:00-13:00
Warsztaty taneczne: tango, flamenco, tańce żywieckie.
Warsztaty muzyczno - wokalne: akordeon i instrumenty klawiszowe, porady muzyczne dla zespołów, podstawy emisji głosu - ćwiczenia wokalne

10.02. wtorek. - 10:00 - 13:30
Warsztaty taneczne: taniec nowoczesny, tango, flamenco cd. cha-cha.
Warsztaty muzyczno - wokalne: akordeon i instrumenty klawiszowe, porady muzyczne dla zespołów, podstawy emisji głosu - ćwiczenia wokalne

11.02. - środa. - 10:00 - 13:30
Warsztaty taneczne: step irlandzki, samba, rumba, polka
Warsztaty muzyczno - wokalne: akordeon i instrumenty klawiszowe, porady muzyczne dla zespołów, podstawy emisji głosu - ćwiczenia wokalne

12.02 - czwartek - 10:00-13:00
Warsztaty taneczne: podsumowanie: zabawa z tańcem
Warsztaty taneczno - wokalne: popisy uczestników warsztatów

Informacje: 603 766 301

 

SZKOŁY

 

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borkowie
Od 02.02 do 06.02.  w godz. od 9 do 13

Poniedziałek 02.02.
-    zajęcia plastyczne „My się zimy nie boimy” – collage,
-    zabawy muzyczno-rytmiczne przy gitarze,
-    zajęcia sportowe na sali gimnastycznej – gry i zabawy z piłkami,
-    Kuchcikowo – robimy ptasie mleczko.

Wtorek 03.02.
-    Jesteśmy ECO – „Drugie życie gazety”: wydzieranka, piłki gazetowe – i inne -zabawy z wykorzystaniem gazet,
-    gry na sali gimnastycznej z wykorzystaniem gazetowych piłek – rzuty do celu, piłka „nożna” i inne,
-    „Jest Karnawał” - zabawy taneczno – ruchowe przy muzyce na sali gimnastycznej (wykonanie przebrań z gazet),
-    Nasze ulubione gry planszowe.

Środa 04.02
-    Bezpieczna zima”– tworzenie prac w znanych programach graficznych,
-    „Ruch to zdrowie” – zawody sportowe na śniegu (lub na sali gimnastycznej w zależności od pogody)
-    Kuchcikowo  – odżywiamy się zdrowo – pieczemy własną pizzę.


Czwartek 05.02
-    Wyjazd do kina na film pt. „Pingwiny z Madagaskaru"


Piątek 06.02
-    Lepimy bałwana (w zależności od pogody lepienie ze śniegu lub wykonanie prac przestrzennych z materiałów recyklingowych),
-    Kuchcikowo – odżywiamy się zdrowo – robimy sok owocowo-warzywny,
-    zawody w unihokeja na sali gimnastycznej

Zespół Szkół w Rotmance

Poniedziałek 02.02.
- wyjazd do Aqaparku w Sopocie   (wyjazd o 10.30. Powrót o 15.30. Cena 25 zł)


Wtorek 03.02.
- wyjazd do Loopy's World   (wyjazd o 10.30. Powrót o 15.30. Cena 25 zł)


Środa 04.02.

- wyjazd do Trzepowa. Zjazdy na "oponach". Wyjazd o 10.30. Powrót 14.30 . Cena 35 zł. 15 zjazdów


Czwartek 05.02.

Wyjazd do Jump City w Gdyni   (wyjazd o 10.00, powrót o 14.00. Cena 30 zł)


Piątek 06.02.

-  wyjazd na kulig z ogniskiem i kiełbaskami ( wyjazd o 10.30. Powrót o 15.00.   Cena 25 zł).


W razie niepogody w środę i piątek przewidziane są w zastępstwie filmy w kinie Krewetka w Gdańsku.

Godziny przyjazdów są podana około. Trzeba mieć na uwadze 15 min przed i po czasie podanej godziny.

Zapisy w świetlicy szkolnej do 23 stycznia (piątek)

Świetlica będzie czynna w godz. 9.00-14.00

Szkoła Podstawowa w Wojanowie

Poniedziałek 02.02.
- zajęcia komputerowe
- projekcje filmowe
- gry towarzyskie
- konkursy plastyczne
Koszt 5 zł

Wtorek 03.02.
- Centrum zabaw Loopys Word (8:30 – 13:30, koszt 37 zł)

Środa 04.02.
- wyjazd na lodowisko miejsce w Gdańsku (9:00 – 13:30, koszt  27, wypożyczenie łyżew 7 zł, uczniowie będą mieli do dyspozycji całe lodowisko oraz zapewnioną opiekę ratownika medycznego)

Czwartek 05.02.
- wyjazd do kina (9:00 – 13:30, koszt 30 zł)

Piątek 06.02.
- wyjazd na zajęcia z SENSEI Centrum Przygody do Żuławki (godz. 8:30 – 13:30, koszt 25 zł, w programie: zajęcia edukacyjne, zajęcia w terenie, kulig lub przejazd wozem)

Całkowity koszt ferii: 124 zł.

Szkoła Podstawowa w Wiślinie

Zajęcia dla chętnych uczniów klas   I- VI pn. „Wszyscy jesteśmy dziećmi Planety Ziemia”

Poniedziałek 02.02. - Wprowadzenie w tematykę tegorocznych ferii w naszej szkole
Wioska Indiańska
•    Budujemy Indiańską wioskę
- ustawiamy szkielet Tipi
•    Słuchamy fragmentu książki „Winnetou” Karola Maya
•    Szukamy informacji na stronach internetowych o Indianach Lakota
•    Robimy indiańskie pióropusze

Wtorek 03.02.
•     Budujemy Tipi
- wykorzystanie przyniesionych koców, skór na okrycie ścian
•    Poznajemy język Indian Lakota
- powitanie
- przedstawienie się
•    Nadajemy sobie „imiona Indiańskie”
•    Słuchamy fragmentu książki „Winnetou” Karola Maya

Środa 04.02.– wycieczka do kina
•    Wycieczka do kina Krewetka oraz uczta w McDonaldzie


Czwartek 05.02.
•    Ustawiamy palenisko (podświetlamy latarkami)
•    Malujemy twarze
•    Tańczymy wokół paleniska – układ taneczny do muzyki
•    Odwzorowujemy napisy w  j. Indian (okno, ognisko, drzwi i inne zgodne z propozycją uczniów)
•    Słuchamy fragmentu książki „Winnetou” Karola Maya

Piątek 06.02.
•    Oglądamy film „Pocahontas”
•    Robimy:
- ozdoby (korale i bransolety) dziewczynki
- tomahawk (z tektury) chłopcy
•    Zdobywamy tytuł „Tropiciela” – zabawy zręcznościowe

Zespół Szkół w Łęgowie

Poniedziałek 02.02.
9.00-11.00 Turniej Siatkówki (szkoła podstawowa)
9.00-10.00 Turniej Koszykówki (gimnazjum)
9.00-11.00 Turniej Siatkówki (szkoła podstawowa)
9.00-10.00 Turniej Koszykówki (gimnazjum)
10.00-12.00 Turniej Koszykówki ( szkoła podstawowa)
11.00-13.00 Turniej Siatkówki (gimnazjum)
11.00-12.00 Turniej w Dwa Ognie(szkoła podstawowa)
12.00-13.00 Turniej Piłki Nożnej ( szkoła podstawowa + gimnazjum)

Wtorek 03.02.
9.00-11.00 Turniej Tenisa Stołowego (szkoła podstawowa)
9.00-10.00 Turniej Piłki Ręcznej (gimnazjum)
10.00-11.00 Turniej Piłki Ręcznej (szkoła podstawowa)
11.00-13.00 Turniej Tenisa Stołowego (gimnazjum)
11.00-12.00 Turniej w Dwa Ognie(szkoła podstawowa)
12.00-13.00 Turniej Streetballa (gimnazjum)

Środa 04.02.
9.00-11.00 Turniej Piłki Nożnej (szkoła podstawowa)
9.00-11.00 Turniej Piłki Nożnej (gimnazjum)
11.00-13.00 Turniej Siatkówki (gimnazjum)
11.00-12.00 Turniej Siatkówki (szkoła podstawowa)
12.00-13.00 Turniej Streetballa (gimnazjum)

Czwartek 05.02.
9.00-11.00 Turniej Piłki Nożnej (szkoła podstawowa)
9.00-10.00 Turniej Tenisa Stołowego Debel (gimnazjum)
10.00-13.00 Turniej Piłki Nożnej (gimnazjum)
11.00-13.00 Turniej Tenisa Stołowego Par Debel (szkoła podstawowa)
12.00-13.00 Turniej Streetballa (szkoła podstawowa)

Piątek 06.02
Wycieczka do Centrum Eksperyment w Gdyni (od 9 do 13)

Szkoła Podstawowa w Wiślince

Poniedziałek 02.02.
- wycieczka do Loopy’s World  (10:00 – 12:30)
- tenis ziemny (9:00 – 10:00)
- wyjazd na lodowisko miejsce w Gdańsku (dla klas IV – VI, w godz. 10:00 – 13:30)

Wtorek 03.02.
- wyjazd do Aquaparku (dla klas IV – VI, w godz. 8:00 – 13:00)

Środa 04.02.
- wyjazd do kina Krewetka w Gdańsku (dla klas I – III, w godz. 9:00 – 13:00)
- zajęcia sportowe (dla klas IV – VI, w godz. 9:00 – 12:00)
- tenis ziemny (godz. 12:00 – 13:30)

Czwartek 05.02.
- zajęcia plastyczne  (dla klas I – VI, w godz. 9:00 – 13:00)
Poniedziałek 09.02 – piątek 13.02
- zajęcia z robotyki w godz. 9:00 – 14:00
- piłka nożna chłopców w godz. 9:00. – 10:30

 

Publiczne Gimnazjum w Przejazdowie

Poniedziałek 02. 02. – piątek 06.02.
zajęcia rekreacyjno- sportowe w godz. 9:00 -12:00 i 12:00 – 15:00 (grupy maks. 15-osobowe)
02.02. -  zajęcia filmowe w godz. 10:00 – 14:00 (grupa 8 –osobowa)
03.02. -  zajęcia z robotyki w godz. 10 - 14 (grupa 11 – osobowa)

źródło Gmina Pruszcz Gdański

Odwiedza nas 39 gości oraz 1 użytkownik.